Tarihçe

Türkiye’de, 1990 yılından bu yana, prefabrike ve hafif çelik yapı sektörünün önde gelen gruplarından biri olan Vefa Group, bünyesinde bulunan beş markasıyla bireysel ve endüstriyel anlamda ürün ve hizmet üreterek faaliyetlerine devam etmektedir.

Vefa Group, 2005 yılından bu yana beş ayrı marka ortaya çıkarmıştır.

1. Vefa Prefabrike Yapılar; toplu konut projelerinden baraj, petrol ve doğalgaz gibi enerji projelerine, gökdelenlerden altyapı projelerine, köprü, otoyol projelerinden sosyal tesislere kadar birçok büyük projenin başlangıcında yer almaktadır. Vefa, ön üretimli hafif prefabrikler ve modüler konteyner üniteleri ile büyük projeler için kamplar, şantiye binaları, prestij binaları, ofisler ve acil yerleşim üniteleri kurmaktadır.

2. Dünyadaki son teknolojiyi kullanarak galvanizli hafif çelik yapılar üreten Steelife, müşterilerinin kullanım amaçlarına, kültürel taleplerine ve inşaat alanındaki arazi ve doğa koşullarına uygun lüks kalıcı konutlar ve profesyonel kullanım için prestijli binalar yapmaktadır.

3. Nestavilla, ekonomikliği ile öne çıkan, çok hızlı kurulabilen, mevsimlik kullanıma uygun ve farklı iklim bölgelerine göre tasarlanmış pratik hazır konutlar ve prestij binaları üretmektedir.

4. Neopan, dünyadaki son teknolojiyi kullanarak, yapılarda cephe/çatı örtüsü ve duvar olarak kullanılan sandviç ve kompozit paneller üretmektedir. Kompozit panel üretimi Türkiye’de ilk defa bir yüzü Betopanlı ya da Suntalamlı olarak 1,25 m genişliğinde yapılarak prefabrike yapıları içine alan geniş bir kullanım alanına hitap etmektedir.

5. Profacto, boya, astar ve bakım gerektirmeyen galvanizli hafif çelikten, fire vermeden, istenilen boyda, istenilen delikleri açılmış, taşıyıcı ve konstrüktif olarak sonsuz tasarım seçenekleri ile özel yapı profilleri üretmektedir.